Nevşehir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bağlı Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürlüğü tarafından 25 kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele günü İl Eylem Planı kapsamında İlçemizde Mahalle ve Köy Muhtarlıklarına yönelik teknik kurul toplantısı yapıldı. Kaymakamlığımız  toplantı  salonunda düzenlenen toplantıya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünden Kuruluş Müdür V. Şenay ATAR ,Sosyolog olarak görev yapan Duygu ESEN ve İlçemize Bağlı Köy ve Mahalle muhtarları  katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Kuruluş Müdür V. Şenay ATAR, kadın hizmetleri konusunda önemli çalışmalar yaptıklarını belirterek, 2017- 2020 yıllarını kapsayan il eylem planının kurumlar arası koordinasyon açısından önemine değindi.
       İl eylem planı kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarına düşen görevlerin yerine getirilmesinin, kadına yönelik şiddetin önemli bir rol oynadığını ifade etti.
        Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesindeki Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi’nde görevli Sosyolog  Duygu ESEN ise eylem planı kapsamında oluşturulan 2017 faaliyet planı hakkında kamu kurum ve kuruluşlarının üzerine düşen görevleri yerine getirip getirmediğini  ve 2018 yıllık faaliyet planının oluşturulması  konusunda sunum yaptı.
Konuşmaların ardından Muhtarlara, kamu kurumu ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri teknik kurul hakkındaki görev dağılımı konusunda bilgi paylaşımında bulundular.