İlçemizde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle çeşitli tören ve kutlamalar düzenlendi.
 
        İlk tören 28 Ekim Pazar günü saat 13.00'da Atatürk anıtına Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çelengi sunulmasıyla başlandı. Çelenk sunulmasının ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okundu.
 
            İkinci tören ise 29 Ekim Pazartesi günü düzenlendi.
 
                 29 Ekim Pazartesi günü 09.20'de İlçemiz Kaymakamı Sayın Halil İbrahim YEŞİLYURT Makamında tebrikleri kabul etti.
 
                  Daha sonra saat 10.00'da İlçe stadyumunda Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan kutlama törenine geçildi, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın ardından Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yayımlamış olduğu mesaj okundu ve çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere İlçemiz Kaymakamı Sayın Halil İbrahim YEŞİLYURT, Belediye Başkanı Ahmet BALCI, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Hasan EYSEN ve İlçemiz Kaymakamı Halil İbrahim YEŞİLYURT'un eşi Sayın Ayfer YEŞİLYURT tarafından ödüller verildi ve öğrenciler tarafından düzenlenen çeşitli gösteriler yapıldı. 
 
       Düzenlenen programa İlçemiz Kaymakamı Sayın Halil İbrahim YEŞİLYURT, Derinkuyu Belediye Başkanı Ahmet BALCI ve Cumhuriyet Başsavcısı Ali Hasan EYSEN'in yanı sıra Şehit ve Gazi Aileleri, Siyasi Parti temsilcileri, İl Genel Meclisi Üyeleri, İlçe Protokolü, Sivil Toplum Örgütü temsilcileri, dernek ve oda başkanları, Muhtarlar, öğretmen ve öğrencileri ile vatandaşlar katıldılar.