Öğretmenler arasında sevgi bağlarının kuvvetlendirmek, Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı; kaderde, kıvançta ve tasada ortak, bu mesleğe bir ömür verip emekliye ayrılmış öğretmenlerin hizmetlerinin unutulmadığını ortaya koymak Başöğretmen Atatürk ve ebediyete intikal etmiş öğretmenleri anmak ve  mesleğe yeni giren genç öğretmenleri de mesleğin kutsal şuurunu uyandırmak, öğretmen ve öğretmen mesleğine olan saygınlığını güçlendirmek amacıyla öğretmenler günü her yıl olduğu gibi bu yılda 24 Kasım 2018 tarihinde kutlandı.
       Kutlama programı Hükümet Konağında bulunan Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başladı. Ardından Mehmet Ekmekci Anadolu Lisesinde düzenlenen programda Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması, günün anlamını belirten konuşmanın gerçekleşmesi, çeşitli orotoryolar ve müzik dinletisinin ardından program sona erdi.
        24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama programına İlçe Kaymakamımız Halil İbrahim YEŞİLYURT, Belediye Başkan V. Ali SAYIN, Jandarma Komutanı Hanifi OK, kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütleri temsilcileri, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.