23 Nisan 2019 Salı günü Meteorolojik verilere göre havanın yağışlı olabileceğinden dolayı 23 Nisan Ulusal egemenlik ve Çocuk Bayramı İlçemizde 25 Nisan Perşembe günü coşku ile kutlandı.
        
        İlçe Stadyumunda başlayan tören saygı duruşu, İstiklal Marşı ile Şanlı Bayrağımızın göndere çekilmesi ile başladı.Günün anlam ve önemine yönelik yapılan protokol konuşmaları, Ana sınıfı Öğrencilerinin hazırladığı gösteriler, 23 Nisan şiirleri okunması , okul öğrencileri tarafından hazırlanan gösteriler ile devam etti.
 
 
        Kaymakamımız Sayın Halil İbrahim YEŞİLYURT konuşmasında;‘’Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluş’unun 99. Yıl dönümünü yurt genelinde olduğu gibi ilçemizde de coşku ile kutluyoruz. Milletimizin ve geleceğimizin teminatı olan sevgili çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını tebrik ediyorGazi Mustafa Kemal Atatürk ile tüm şehit ve gazilerimizi, rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.
 
        Törene  Kaymakamımız Sayın Halil İbrahim YEŞİLYURT, Derinkuyu Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Ali Hasan EYSEN, Belediye Başkan Sayın Bülent AKSOY, Jandarma Komutanı Hanifi OK. İlçe Emniyet Amiri Vekili Resul BAYDEMİR, siyasi partilerin ilçe başkan ve yöneticileri, öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.