Cumhuriyetimizin kuruluşuna giden yolda ilk adımı oluşturan ve Türk Milleti'nin bağımsızlığı için kurtuluş meşalesinin ateşlendiği tarihin 98. yıl dönümünü kutlamanın gururunu yaşıyoruz.
         19 Mayıs 1919’da başlayan milli mücadele sonucunda Milletimiz, bütün dünyaya örnek teşkil eden bir kurtuluş mücadelesi vermiştir. Vatan sevgisini tüm değerlerin üstünde tutan, bağımsızlığından hiçbir zaman ödün vermeyen Türk Milleti, dünya üzerinde yüzlerce yıla dayanan varlığını, sahip olduğu bu özelliğe borçludur. Bir ülkenin yarınlarına güvenle bakması; yetiştirdiği gençlerin kendi öz değerlerine sahip çıkan, eğitimli, sağlıklı ve duyarlı olmasıyla mümkündür. Gençlerine imkân hazırlamayan, ihtiyaçlarını gideremeyen, seslerini duyamayan milletler; geleceklerini tehlikeye atmış olurlar. Bugün bize düşen görev de gençlerimizin; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği hedef doğrultusunda, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin de ötesine taşıyabilecek bireyler olarak yetişmelerini sağlamaktır.
         Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, Şehit ve Gazilerimizi saygıyla anıyor, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını yürekten kutluyorum.
        
                                                        
                                                                                                                                         MURAT ÖZTÜRK
                                                                                                                                DERİNKUYU KAYMAKAMI