Kaymakamlığımızca 17-21 Aralık tarihleri arası düzenlenen yardım kampanyasında Kamu Kurumları ve Okullarımızda 21.000 TL toplanarak AFAD'ın Ziraat Bankasındaki "Yemen'e Umut Ol" hesabına kaymakamımız tarafından yatırılmıştır.
 
        Nüfusunun %75'i acil insani yardıma muhtaç olan Yemen'de Birleşmiş Milletler kaynaklarına göre her 10 dakikada bir çocuk ölüyor. Açlık krizine ek olarak Ülke Dünyanın en büyük kolera salgını ile yüzleşmektedir.
 
        Bu sebeple İçişleri Bakanlığımız tarafından "Yemen'e Umut Ol" Kampanyası başlatılmış olup, İlimiz Valisi Sayın İlhami AKTAŞ'da kampanyaya oldukça önem vermektedir.
 
      İlçemizde de Kaymakamlığımız Başkanlığında başlatılan yardım kampanyasına desteklerinden dolayı Savcı ve Hakimlerimiz başta olmak üzere Adliye personellerimize, Derinkuyu Belediye Başkanı, Yazıhüyük Belediye Başkanı ve Personellerine, Kaymakamlığımıza bağlı Kamu Kurum ve Kuruluşlarındaki tüm personellerimize, özellikle Öğretmen ve Öğrencilerimiz ile Ziraat Bankası Müdürü ve Personellerine yardım kampanyamıza vermiş oldukları desteklerinden dolayı teşekkür ederim.
 
 
                                                                                                                                                                                        Halil İbrahim YEŞİLYURT
                                                                                                                                                                                          Derinkuyu Kaymakamı